Obecny Proboszcz: ks. Józef Nikoniuk
*********************************************************************
W XX wieku, podejmując posługę kapłańską w Horbowie, każdy z proboszczów, oprócz pracy duszpasterskiej, w miarę swoich własnych sił i możliwości parafian, dbał o utrzymanie świątyni i jej wystrój.
Ks. Józef Urbański – (1924-1931 r).
Proboszcz wznowionej i już samodzielnej parafii Horbów. Remontował i wyposażał kościół, organizował nauczanie religii w szkołach, przygotowywał do sakramentów, kompletował biblioteczkę parafialną, prenumerował prasę, współpracował z kółkiem rolniczym i ze stowarzyszeniami młodzieży. Z Horbowa odszedł w 1931 roku.
ks. Wacław Lachowicz – 1931
ks. Teodor Ryłło – (1931 – 1932)
Ks. Marian Jabłoński –(II.1932-1942)
Rozpoczął szerzenie i umacnianie kultu Matki Bożej Łaskawej, rozpoczął budowę domu parafialnego na potrzeby Akcji Katolickiej.
ks. Stanisław Grodowski – (1942 – 1943)
ks. Franciszek Zapadka – (1943 – 44)
ks. Jan Gawino (1944 – 1945)
ks. Stanisław Gajowniczek (1945 – 1947)
Proboszcz parafii Horbów i administrator parafii Woskrzenice. Oprócz sprawowania posługi kapłańskiej, z zamiłowaniem prowadził parafialne gospodarstwo rolne, był kapelanem Domu Pomocy Społecznej „Caritas”.
Ks. Marian Podstawka – (1947 – 1964)
Proboszcz parafii Horbów, a w latach 1948 – 1958 również administrator parafii Woskrzenice. Wzorowo prowadził parafialne gospodarstwo, wybudował budynki inwentarskie, w kościele zlecił namalowanie trzech obrazów: dwóch w prezbiterium i jednego – na frontowej ścianie nawy głównej, rozpoczął wymianę pokrycia dachowego, przygotował kościół do elektryfikacji, zadbał o ogrodzenie cmentarza.
ks. Stanisław Borysiak – (1964 – 1973)
Zorganizował salkę katechetyczną w Zalesiu, organizował uczniom pielgrzymki do Częstochowy, szerzył kult Matki Boskiej, propagował modlitwę różańcową, kontynuował prace elektryfikacyjne, odnowił ołtarze, odmalował wnętrze kościoła, zlecił wykonanie zwykłych ławek, chrzcielnicy i tabernakulum, zalesił słabsze grunty parafialne. Odszedł w 1973 r., aby rozpocząć posługę misyjną w Brazylii.
ks. Zdzisław Zielonka – (1973 – 1982)
Zorganizował ogrzewanie kościoła, zakupił: posadzkę z terakoty, dwa dywany, elektryczne organy; odnowił 15 starych krzyży na terenie parafii i postawił 19 nowych, zakupił nowy Grób Boży, zakupił 3 komplety dębowych drzwi, wybudował dzwonnicę i zakupił dzwony, wyposażył kościół w nowe dębowe ławki, doprowadził do plebanii wodę, założył centralne ogrzewanie, wyremontował i odmalował plebanię.
ks. Janusz Grodek –(1982-1985)
Zakupił blachę na pokrycie wieży kościelnej, wyremontował wieżę i usunął z niej pocerkiewną kopułę, odmalował kościół na zewnątrz, wybudował kaplicę w Zalesiu.
Ksiądz Michał Rozwadowski –(1985-1991)
Porządkował cmentarz i teren wokół kościoła, odmalował ogrodzenie cmentarza przykościelnego, wymienił rynny na świątyni i na plebanii, odnowił stare krzyże misyjne i postawił nowe: na cmentarzu przykościelnym i w kolonii Horbów.
ks. Antoni Jastrzębski –(1991-2000)
Pomalował kościół na zewnątrz, odnowił ołtarz główny w zakresie malowania i złocenia, odnowił figury szopki bożonarodzeniowej, rozpoczął remont ściany frontowej prezbiterium, doprowadził do plebanii linię telefoniczną i wodociąg, przeprowadził remont sali parafialnej.
ks. Roman Sawczuk – (2000-2010)
Szerzył kult Matki Bożej, nazywając Ją Niebieską Lekarką; wprowadził w środy nowennę do Matki Bożej Łaskawej i comiesięczną procesję różańcową od maja do października, odnowił stacje Drogi Krzyżowej, poddał renowacji obraz Matki Bożej Łaskawej, radykalnie zmienił ustawienie ołtarzy i zlecił ich konserwację i złocenie, ściany wyłożył boazerią z modrzewia syberyjskiego.
ks. Józef Nikoniuk – (2010 – obecnie)
Kontynuuje kult Matki Bożej odprawiając środową nowennę i comiesięczne nabożeństwo fatimskie, na cmentarzu postawił krzyż i wykonał alejki z kostki, wyposażył wejście główne i boczne do świątyni w kamienne schody i podjazd dla niepełnosprawnych, wykonał parkingi: przy kościele i przy cmentarzu, kontynuuje renowację elewacji wewnętrznej, dokonuje naprawy i odnowy elewacji zewnętrznej, gruntownie wyremontował wieżę w zakresie wymiany spróchniałych elementów drewnianych i wymiany blachy na miedzianą. Utworzył chór, który śpiewem uświetnia ważne święta kościelne. Wprowadził przygotowanie duchowe do Jubileuszu poprzez comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu, w każdą drugą niedzielę miesiąca. W styczniu 2016 r. dzięki staraniom ks. proboszcza, biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda przekazał Parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich. W dniu 23 stycznia 2016 r. rozpoczęliśmy Nowennę do Błogosławionych Męczenników Podlaskich, którą będziemy odmawiać 23 dnia każdego miesiąca.